Biegnę z pomocą!

logo_synapsis1Nieść pomoc, nie ma nic piękniejszego jak dać siebie drugiemu człowiekowi. Zawsze, gdy mogę, gdy jestem w stanie staram się wyciągnąć rękę i pomóc bliźniemu w potrzebie. Wychodzę z założenia, że ja dziś pomogę komuś bo kiedyś sam mogę jej potrzebować.

Jak część z Was wie planuję 27 września zadebiutować na królewskim dystansie. Już dziś wiem, że nie będzie łatwo. Dystans maratoński to nie zwykły bieg to walka! Walka nogami, głową i sercem. Kiedy tych dwoje pierwszych odpadnie zostaje serce. Nim się biegnie do końca, ono poddaje się ostatnie. Nawet w chwili naszej śmierci to serce poddaje się ostatnie. Fundacja „Maraton Warszawski” postanowiła wspomóc cztery fundacje dając możliwość zapisu biegaczom drogą charytatywną. Spośród tych fundacji ja wybrałem fundację „SYNAPSIS”. Fundacja ta zajmuje się niesieniem pomocy dzieciom i dorosłym chorym na autyzm.

Autyzm jest całościowym zaburzeniem rozwoju dziecka. Oznacza to, że u dotkniętych nim dzieci obserwuje się objawy nieprawidłowego funkcjonowania we wszystkich obszarach rozwoju. Pierwsze symptomy autyzmu pojawiają się bardzo wcześnie, często już u kilkunastomiesięcznych niemowląt, ale zawsze są widoczne przed ukończeniem przez dziecko 3 roku życia.  Choć autyzm można zdiagnozować już u bardzo małych dzieci, to często diagnozuje się go również u nastolatków, a nawet osób dorosłych. Nie leczony może prowadzić do bardzo głębokich zaburzeń funkcjonowania w późniejszym wieku. Warto pamiętać, że zaburzenia autystyczne mają bardzo zróżnicowany charakter, nie tworzą jednolitego obrazu co do symptomatologii i głębokości zaburzeń. Dlatego obecnie w literaturze światowej używa się określenia „spektrum zaburzeń autystycznych”.

Dlaczego wybrałem akurat tę fundację? Tak naprawdę do końca nie wiem. Pomyślałem sobie tylko, te dzieci cierpią a Ty możesz im pomóc. To było moim motorem napędowym do wybrania tej fundacji.

Warunkiem, aby wystartować pod „banderą” fundacji jest zebranie odpowiedniej kwoty, która zostanie potem zostanie w całości przekazana dla niej. W obliczu potrzeb nie jest to dużo pieniędzy jednak może pomóc zrobić maleńki krok w przód. Jeśli i Ty chcesz przyłączyć się do pomocy wejdź w link: Piotr biegnie dla „Fundacja SYNAPSIS”  i dorzuć swoją cegiełkę.

Dzięki temu dasz dzieciom szansę na lepsze jutro a mi motywację do tego, aby stanąć na linii startu i pobiec ten dystans nie głową, nie nogami lecz serduchem pełnym nadziei, że ta cegiełka dołożona od nas wszystkich pomoże dzieciom lepiej żyć.

Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>