X Maraton Lednicki

4636986934_62749b2519_bMam dla Was ciekawą propozycję. Chcecie przebiec maraton, ale jeszcze nie czujecie się na siłach, aby zrobić to na jakiejś imprezie biegowej? Nic nie szkodzi! Mam dla Was fajną alternatywę – Maraton Lednicki.

Odbędzie się on 6 czerwca. Rozpoczęcie biegu następuje w Poznaniu na placu Trzech Krzyży skąd biegacze udadzą się na oddalone o troszkę ponad 42 km Pola Lednickie. Bieg ten jest dość szczególny. Tu nie biegnie się na czas, nie ma wygranych i przegranych, każdy jest zwycięzcą. Idea polega na tym, aby dobiec z zapalonym na placu zniczem, którego ogień rozświetli Eucharystię na Polach Lednickich.

Osobiście miałem okazję już 3 razy widzieć (w tym roku będzie 4) jak biegacze wbiegają na metę biegu tj. pod Rybę. Serducho rośnie, jak widzi się taką ekipę, która biegła kilka godzin, aby dotrzeć z ogniem na miejsce. Idea biegu polega na tym, że każdy biegnący trzyma przez jakiś etap znicz, biegnie się etapami tzn. co jakiś określony etap jest przerwa na kawę czy banana. Chcesz sprawdzić czy dasz radę? Nie zwlekaj i pojaw się 6 czerwca o godzinie 12 pod Placem Trzech Krzyży. Więcej informacji tutaj.

Otagowany , , , , , , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>