Podsumowanie 2014

Jakiś czas zastanawiałem się czy umieścić podsumowanie 2014 roku na blogu. Stwierdziłem jednak, że warto bo jest co podsumować. Będzie trochę liczb, trochę wspomnień, aby podkreślić, że ten pierwszy bo obfity i wyjątkowy dla mnie sezon startowy był dla mnie bardzo pozytywny.

posumowanie 2014

Bieganie w minionym roku zaczęło się od 8 Biegu „Policz się z cukrzycą” i zakończyło na XXX Biegu Sylwestrowym. W tym czasie udało się zgromadzić 11 medali. Wydaje mi się, że jak na laika biegowego całkiem nieźle (w tym rokuSONY DSC będzie więcej!). Wiele osób przedstawia swoje naj… medale. Jedni te najładniejsze inni najcenniejsze. Każdy takie ma, ja też.

Moim zdaniem do medali najładniejszych z 2014 roku należy medal z 26 Biegu Niepodległości. Wyglądem przypomina nasz kraj, co w tym dniu jest dla nas – patriotów ważne a nie kolejne kółko z okolicznościowymi napisami. Najcenniejszym medalem 2014 roku jest natomiast ten z Półmaratonu Radomskiego Czerwca ’76. Tego dnia przebiegłem swój pierwszy półmaraton w życiu bez żadnego specjalnego przygotowania pod ten dystans. Tutaj SONY DSCmuszę powiedzieć, bałem się strasznie tego dystansu. Nawet w momencie, gdy stałem na linii startu zastanawiałem się co ja tam robię, że nie dam rady. Mimo to dałem! Kilkukrotnie na trasie złapała mnie dość mocna ulewa, ale mokry i szczęśliwy odebrałem pamiątkowy medal na linii mety.

Swój biegowy rok zamknąłem w liczbie 600 km. W grudniu się napociłem, ale było warto. Zdobyłem 11 medali: 1 –posumowanie 2014 łącznie dystans 5 km, 2 – dystans 21,097 8 – dystans 10 km. Jak widać w zeszłym roku dominowały 10–tki. Ten rok ma być rokiem półmaratonów. Czy wyjdzie? Okaże się w podsumowaniu roku 2015.

Wiem na pewno, że ten rok nauczył mnie pokory do sportu, kontuzja odniesiona w trakcie sezonu powodowała, że byłem wściekły na siebie i swój organizm, że nie mogę, nie daję rady. Jednak dziś bogatszy o te doświadczenia wiem, gdzie popełniałem błędy i chcę je eliminować. Mówią, że do celu idzie się przez pasmo porażek. Coś w tym jest. Im więcej kilometrów, treningów, zawodów tym doświadczenie większe.

SONY DSC

Na koniec pragnę powiedzieć coś co wydaje mi się, że będzie dobrym podsumowaniem dla każdego. Jeśli chcesz biegać, załóż buty i wyjdź na trening. Mimo to rób to z głową, a któregoś dnia wyjdziesz i przebiegniesz maraton. Do tego celu dążę również i ja i tego sobie i Wam wszystkim w tym roku życzę.

Otagowany , , .Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>