Kalenij Kiprun Comp – niezawodna startówka.

Przyszedł czas, aby coś więcej powiedzieć o moich obecnych butach. Są to Kalenij Kiprun Comp. Na swoim liczniku mają ponad 150 km. Kolorystyka jak dla mnie idealna. Z daleka widać, że biegniesz.

Kalenji-Kiprun-Comp-oba-butyDługo się zastanawiałem co kupić, które wybrać. W mojej głowie toczyła się walka między Asics Gel Pulse 6 a właśnie wybranymi Kalenij Kiprun Comp. Za Asicsami przemawiała podeszwa, dość wysoka, co zapewnia dobrą amortyzację, w Kalenij odpowiadał mi tak naprawdę kolor.

Założyłem oba, przebiegłem się po sklepie w obu biegało się świetnie. Po zakupie Kalenij długo nie czekałem i postanowiłem wypróbować je w terenie. Ich pierwszy trening odbył się na asfalcie – 5 km. Po pierwszych metrach byłem już mile zaskoczony. Niska podeszwa a czuć jak pracuje na całej długości stopy. Od tej chwili wiedziałem, że to był świetny wybór.

Pierwszy prawdziwy test przyszedł już tydzień po zakupie – Bieg Niepodległości w Warszawie. Kto był, wie jaka tam jest trasa. Dla mnie idealna i jak się okazało dla moich butów też. Ich pierwsze zawody i od razu życiówka.

Przyszła i zima, choć w tym roku bardzo łagodna daje popalić. Raz śnieg, raz deszcz. Zarówno na asfalcie jak i w terenie buty spisują się doskonale. Co prawda miałem w nich jedną wywrotkę, ale wbiegłem na lód pokryty śniegiem i buty straciły przyczepność, ale na to jeszcze raczej butów nie wymyślono.

Zarówno warunki crossowe jak i asfalt to miejsca, w których Kalenij czuje się świetnie. Są ultra lekkie, ważą zaledwie10931490_312160755660101_2056845307831071292_n 205g. Nie czuje się ich na nogach, co pozwala na dynamiczny bieg. Wentylacja zapewnia dobre oddychanie stopy.

Uważam zakup tych butów za udany. Dla mnie są idealne. W tej chwili nie zamieniłbym je na Asics’a. Z czystym sumieniem polecam każdemu.

Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>